This site uses cookies. Click here to find out more.
Please Accept to continue viewing the site
2013 Awards
Attainment Awards
Reception – Blue Class
Casey - Amazing all-round progress.
Noa - Amazing all-round progress.
Year 1 – Orange Class
Haleemah - Excellent progress throughout the year.
Ikjot - Excellent progress in reading.
Year 2 – Red Class
Rakchiga - Always trying her hardest and doing lots of her own work.
Kaysam - Showing a great example to the rest of the class.
Year 3 – Silver Class
Habis - For always getting 100% and not quitting.
Roshni - For being more confident in her own abilities.
Year 4 – Bronze Class
Anrelia - Excellent progress in writing.
Zaid - For excellent progress in mathematics.
Year 5 – Platinum Class
Vladislav - All areas improvement and progression.
Lulay - Progression in all areas of the curriculum.
Year 6 – Gold Class
Maria - Excellent progress in all areas.
Asthik - For always giving 100%
P.E
Ron Y6 - Always giving 100%
Hafsa Y6 - Giving his all in every sport.
100% Attendance Summer Term 2013
Reception - Blue Class
Yahye Abdi, Adesope Abiru, Mohamed Diriye, Noa Havelock, Ali Hijazi, Hussein Hijazi, Kirsty Macauley, Ruma Pun Magar.
Year 1 - Orange Class
Charity Adims, Olewasemilore Agbaje, Kayleigh Ahmati, Maissa Djouadi, Grace Holman-Teague, Mohamed Manea, Ryan Mbeng, Hannan Mohamed, Saliha Popal, Navraj Talwar, Unity Willie.
Year 2 - Red Class
Shazia Alberto, Timiro Ali, Ibruvwiyoghene Ewruje, Zuhoor Fatar, Laan Hassan, Ahmed Hijazi, Danielius Juknevicius, Kassandra Moore, Fousia Osman, Rahama Popal, Yasin Reza, Aziza Younis.
Year 3 - Silver Class
Mosab Abdirisa, Klodian Ahmat, Wafa Anshur, Riahanna Carter, Fatima Dosti, Omoghene Ewruje, Michaella Macauley, Habis Vijayakumaran, Malachi Willie.
Year 4 - Bronze Class
Zaid Atta, Emily Bala, Omarion Barnes, Kai Brooks, Ferrell Charles, Jasmine Kaur, Genevieve Lanyero-Banya, Muhamed Mahamed, Yasmin Reza, Laila Younis, Mohammed Yusuf Hassan.
Year 5 - Platinum Class
Shazin Ahmad, Trinity Foster, Abed Ijazi, Trinity Bernard Jones, Hussein Manea, Muhsen Manea, Shahib Nojo, Maihsa Siddika, Faqiha Suleiman, Parathap Vijayakumaran, Lulay Yusuf.
Year 6 - Gold Class
Firoz Ahmad, Sophie Akera-Banya, Kulveer Banwait, Rene Barnes, Joshua Brown, Asthik Khatiwada, Ibrahim Mohamed, Hafsah Mohamud, Joshua Muhammed, Robert Orczycki, Maria Pop, Ritu Pun Magar, Nayfin Sheikh, Salim Sohrabi.
100% Attendance 2012-2013
Reception - Blue Class
Adesope Abiru, Kirsty Macauley.
Year 1 - Orange Class
Ryan Mbeng, Unity Willie.
Year 2 - Red Class
Ibruvwiyoghene Ewruje, Zuhoor Fatar, Ladan Hassan, Kassandra Moore, Aiz Younis.
Year 3 - Silver Class
Omoghene Ewruje, Michaella Macauley.
Year 4 - Bronze Class
Muhamed Mahamed, Laila Younis.
Year 5 - Platinum Class
Trinity Bernard Jones, Faqiha Suleiman
Year 6 - Gold Class
Firoz Ahmad, Sophie Akera-Banya, Ibrahim Mohamed, Ritu Pun Magar, Nayfin Sheikh.
Viking Primary School | Hosted by New Era Technology | DB Primary | DB Learning Library
This site uses cookies. Click here to find out more.